Telegraph podcasty a prezentace

12 1 2023
Podcast

Víte, že pokud jste neměli čas navštívit Telegraph osobně, můžete se na našich stránkách alespoň zaposlouchat do řady podcastů nebo se podívat na prezentace ve formě videí? Na výběr máte různorodou škálu témat, ať už jde o rozhovory s umělci či záznamy našich přednášek a debat. A co všechno můžete na našich webových stránkách objevit?

 

V první řadě vznikají záznamy oblíbené debatní série TTalk, která si zve ve spolupráci s Okresní hospodářskou komorou nejrůznější osobnosti ze světa byznysu, kultury a veřejného života. Posledním hostem v roce 2022 byl český výtvarník Mark Ther, který je již s Telegraph Gallery neodmyslitelně spjatý. Strávil zde několik měsíců na rezidenci, je autorem výstavy Květen a architektem výstavy Signál III. Mezi další hosty v minulosti patřili například olomoucký sochař Jan Dostál, malíř, ilustrátor a autor Telegraph muralu z roku 2021 Vincent Chignier, architekt a spoluzakladatel Studia Ječmen Lukáš Blažek, který je autorem rekonstrukce budovy Telegraphu nebo současný ředitel Vlastivědného muzea Jakub Ráliš. 

Dále se můžete zaposlouchat do záznamů přednáškového cyklu Sběratelství současného umění, ve kterém se od úspěšných sběratelů dozvíte, co je vedlo k potřebě vlastnit artefakty od současných umělců. Prvním prezentujícím byl majitel Telegraphu Robert Runták, dále pak představil své počáteční cesty ke sběratelství sběratel a majitel kolekce Pekelné sáně Josef Maixner.

 

sběratelství

 

Zároveň vyšly záznamy přednáškového cyklu s názvem Propagace v kreativních průmyslech. Mezi hosty patřili například designérka Anna Leschinger, malířka Lucie Jindrák Skřivánková, kurátor Vojtěch Fiala, šéfredaktorka časopisu Artikl Bára Alex Kašparová, umělec Stanislav Ondruš a Ondřej Čížek.

A na závěr vám můžeme nabídnout i řadu rozhovorů s umělci. Tyto rozhovory vznikly během jejich rezidenčních pobytů u nás v Telegraphu. V únoru a březnu 2022 zde spolu tvořily umělkyně Veronika Gabrielová a Laura Limbourg. Hned poté následoval dvouměsíční pobyt Marka Thera a v červnu se rezidence zúčastnil sochař Dominik Adamec. A v listopadu u nás strávil týden dánský konceptuální umělec Søren Dahlgaard

 

Seznam podcastů a videí:

Ttalk:

Mark Ther / Jan Dostál / Vincent Chignier / Lukáš Blažek / Jakub Ráliš / Miroslav Pospíšil / Jaroslav MillerKarla Mornstein-Zierotin

 

Sběratelství současného umění:

Robert RuntákJosef Maixner

 

Propagace v kreativních průmyslech: 

Anna Leschinger, Lucie Jindrák Skřivánková, Vojtěch Fiala / Bára Alex Kašparová, Stanislav Ondruš, Ondřej Čížek

 

Prezentace umělce: 

Søren Dahlgaard

 

Podcasty s umělci: 

Veronika Gabrielová a Laura Limbourg / Mark Ther / Dominik Adamec

 

 

Autor: Inka Ličková, Jan Malý / Telegraph Gallery

Další články