Videocast Prezentace umělce: Andrej Dúbravský

3 5 2024

Zajímáte se o umění? Chcete se o tom současném něco dozvědět? Přednáškový cyklus se samotnými autory a kurátory je perfektní příležitostí nahlédnout pod pokličku uměleckého světa, pobavit se přímo s autory o jejich vlastní tvorbě a strávit večer v příjemném prostředí. Kreativitě při kladení otázek se meze nekladou, protože právě díky divácké pozornosti žijí umělecká díla takovým životem, jaký si zasluhují.

V prezentaci přednáškového cyklu zabývající se prezentací současných umělců a kurátorů se představí slovenský malíř Andrej Dúbravský. Kromě tvorby se v prezentaci zaměří také na život na vesnici, pěstování rostlin a chov zvířat, která jsou spjata s jeho tvorbou.

 

Andrej Dúbravský je jedním z nejvýraznějších představitelů současné slovenské umělecké scény. Ve svojí tvorbě se věnuje zobrazování mužských těl a erotických výjevů, stylizovaným autoportrétům a venkovské krajině. Je absolventem ateliéru Malby Vysoké školy výtvarných umění v Bratislavě. Má za sebou řadu výstav v České republice a na Slovensku, ale také úspěšné zahraniční projekty, například ve významné berlínské galerii DITTRICH & SCHLECHTRIEM.