Propagace v kreativních průmyslech #2: Videozáznam

13 4 2022

Každý průmysl potřebuje propagaci, i ten kreativní. Proto jsme se rozhodli oslovit experty v oboru, kteří vědí, jak prodat nejen svá díla, ale i sami sebe. V Telegraph kině budou debatovat šéfredaktorka časopisu Artikl Bára Alex Kašparová, vizuální umělec Stanislav Ondruš a PR & Marketing Manager Kunsthalle Praha Ondřej Čížek. Podívejte se na videozáznam, který vznikl při pilotní akci.

 

Bára Alex Kašparová je zakladatelkou a devátým rokem také šéfredaktorkou kulturního
měsíčníku Artikl. Je majitelkou vydavatelství a produkční agentury pro kulturu
media4free. Je kurátorka PRO ART projektu zaměřeného na současné vizuální umění.
Připravuje pořad ArtZóna pro ČT art. Dlouhodobě se věnuje podpoře mladého
umění, soustavně sleduje nejrozmanitější projevy kultury. Je fotografka, publicistka a
kritička. Píše texty k tvorbě umělců do monografií či katalogů k výstavám. Je součástí
porot soutěží v oblasti hudby, vizuálního umění a designu. Příležitostně spolupracuje
jako externistka v profilaci mediální komunikace a koncepční identity mladých či
nově vzniklých subjektů.

Stanislav Ondruš je absolventem bakalářského studia ateliéru Grafiky Zbyňka Janáčka Fakulty umění Ostravské univerzity. Následně absolvoval magisterské studium na Vysoké škole výtvarných umění v Bratislavě v ateliéru Malba III Rastislava Podhorského. Ve své tvorbě se zabývá podstatou prožívání přítomného okamžiku, kterou vyjadřuje minimalistickým jazykem a gestickou malbou a kresbou. Je pro něj charakteristická monochromatická barevnost. Ondrušova díla jsou vytvářena pohybem, jako určitým dějovým nosičem.

Ondřej Čížek tvoří v marketingovém universu napříč filmem, hudbou a výtvarným uměním. Aktuálně pracuje jako vedoucí komunikace kulturního prostoru Kunsthalle Praha. S labelem Bigg Boss spolupracuje na vydávání multižánrových knih, spolupracuje s festivalem Colours of Ostrava. Vystudoval filmovou a divadelní vědu v Olomouci. Baví ho architektura, literatura, Batman a žraloci.

Další články