BRAND MANUÁL 1.0

15 / WEB

Více k fotografiím a práci s nimi viz příslušná kapitola manuálu ZDE. K psaní a formátování textů více ZDE.

Používané velikosti písma webu:

  • 1.125 rem (hlavní texty, záhlaví dlaždic, nadpisy tabulek, stav hodin, tlačítka kulatá i hranatá, nabídka kavárny)
  • 0.9375 rem (doplňkové texty, texty tabulek
  • 6.25 rem (nadpis 1, hlavní nadpis, nadpis v dlaždici)
  • 3.75 rem (nadpis 2, nadpis článku Journalu, výstavy)
  • 1.5 rem (nadpis 3)
  • 1.5 rem (text článku Journalu, výstavy)

Uspořádání webu je dlaždicové. Na desktopu jsou dlaždice uspořádány při obvyklých rozlišeních ve 4 sloupcích, dlaždice mohou mít šířku 1, 2 nebo 4 sloupce, pozadí dlaždice může být bílé, barevné nebo může obsahovat fotografii.

Vhodným uspořádáním dlaždic a jejich velikostí je možné docílit různého dojmu:

  • koncentrovaného (více malých dlaždic s fotografií)
  • nebo volného a provzdušněného (velká dlaždice s velkým titulkem a bílým pozadím)

Je třeba dbát na vhodnou míru kombinování různě širokých dlaždic tak, aby výsledný dojem nebyl nepřehledný (příliš rozházený) ani nudný (všechny dlaždice stejně velké a zarovnané). To se týká především uspořádání homepage, která reaguje na aktuální dění v Telegraphu a kde je proto větší míra ruční obsluhy.

Je vhodné pracovat s prázdným místem (např. umístěním v řádku pouze jedné 2sloupcové dlaždice nebo 3 1sloupcových a nechat zbytek řádku prázdný).

Dlaždice a tlačítka mají zakulacené rohy. Web pracuje s tagy, které mají podobu žlutých rámečků na obou stranách zakulacených. Spolu se zkosenými detaily písma Replica tvoří doplňkové grafické motivy, se kterými je možné dále pracovat: např. grafické aplikace Hubu používají kulaté rámečky odvozené od tagů na webu.

Provázání obsahu stránek a Journalu: Hub zde publikuje detailní informace, benefity, připadové studie, rozhovory s členy nebo např. podcast Ttalku. Galerie rozhovory s umělci a další články k výstavám. Z příslušných stránek webu se na ně odkazuje pomocí tlačítek nebo dlaždic.

Pro speciální oznámení se mohou používat barevné dlaždice (upřednostnit RGB 0-0-255), případně modrý symbol na bílém pozadí (kruh, verzálka T, TT pro Ttalk atd.).

Světlá místa fotografií nesmí jít u okrajů dlaždice až do bílé (RGB 0-0-0), vždycky musí být tmavší!