BRAND MANUÁL 1.0

11 / VIDEO

Video Telegraph používá na sociálních sítích nebo v MHD. Pro slideshow a teasery před streamy nebo filmy v kině.

Streamuje přes YouTube, Facebook a Twitch.

Pracujte s ostrými střihy a jednoduchými sekvencemi po sobě jdoucích záběrů. Nepoužívejte prolínačky, průhlednosti a další efekty. Blíže k charakteru videa viz kapitola FOTOGRAFIE.

Brand Telegraphu je ve videích zastoupen sekvencí blikající tečky a písmem Replica u videí s titulky.

Pokud jsou použity k mluvenému slovu titulky, mají být:

  • vykreslené do spodní části obrazu
  • barva podle charakteru videa a dobře čitelné
  • doporučené barvy titulků bílá, černá, modrá RGB 0-0-255 nebo žlutá
  • v případě špatné čitelnosti se doporučuje buď nenápadný stín okolo textu nebo slabé orámování písmen tmavší barvou; oboje má být spíš nenápadné, jde pouze o zlepšení čitelnosti!

Úvodní a závěrečné titulky mají být:

  • vždy umístěné na optický střed obrazu (nepatrně výš než je geometrický střed), všechny řádky zarovnané na střed
  • maximálně 2 řádky textu, rozdělené do více sekvencí následujících bezprostředně za sebou (autor, název výstavy, doba konání, telegraph gallery atd.)
  • závěrečné titulky mají být zakončeny vždy stejnou sekvencí blikající tečky, která je brandem Telegraphu; délka sekvence 5 vteřin, 10 bliknutí, barva bílá, černá nebo modrá RGB 0-0-255

Písmo všech titulků vždy Replica Regular. Velikost písma ani řazení informací nejsou stanoveny, ale doporučuje se u opakujících se videí (vernisáž, teaser k výstavě...) používat jednotné řešení.

Doporučené rozlišení videí je Full HD (poměr stran 16 : 9, rozlišení 1920 x 1080 px). Poměr stran pro velkoplošné obrazovky je nejčastěji 4 : 3. Snímkování volte 24 nebo 24 fps pro “filmovější” dojem, vyšší snímkování se nedoporučuje.

Gif je ideální formát pro krátkou opakující se smyčku (blikající tečka, sekvence písmen T-L-G-R-P-H atd.). Snímkování stačí 10 fps. Gify delší než 3 vteřiny jsou zbytečně velké soubory, delší záběry je proto lepší udělat jako video.