Telegraph Gallery v druhé polovině února zahajuje výstavu Zbyňka Sedleckého s názvem Inscenace. Jeho tvorba je ovlivněna na jedné straně zkušenostmi s totalitním režimem socialistického Československa, na straně druhé živelným obdobím nově nabyté svobody v 90. letech a konzumně nastavenou současností, jak píše kurátor výstavy Petr Vaňous v textu k výstavě. Zbyněk Sedlecký klasickou malířskou technikou pojednává vztah figury a prostoru, ve kterém se pohybuje, a to na základě vlastního fotografického záznamu. Nejzásadnější proměnou v práci Sedleckého za poslední dobu je změna přístupu k malovanému objektu. Jeho zájem se od odosobněného dokumentu přesunul k sobě samému a zkoumání předmětů, které jsou „na dosah ruky“, jak metaforicky, tak fakticky z exteriéru do interiéru a od náhodných výjevů k inscenaci. Za tuto změnu v přístupu může období karantény, které umožnilo autorovi přehodnotit dosavadní tvorbu a ponořit se do intimnějších témat.
Další výstavou, kterou budeme zahajovat v květnu, připravil Michal Škoda ve spolupráci s kurátorkou Silvií L. Čúzyovou. Solitérní umělec je na české umělecké scéně známý také jako kurátor Galerie současného umění a architektury Domu umění města České Budějovice, která se za dobu jeho působení stala prestižní institucí s mezinárodním přesahem. Autor, který se doposud zabýval tvorbou objektů, fotografií a kresbou formálně minimalizovanou k nejzazším hranicím abstrakce, bude poprvé prezentovat malby redukované barevnosti, ve kterých prověřuje schopnost nést v sobě iluzi tvarových procesů. Vzhledem k jemu vlastnímu zájmu o vnímání prostoru, lidskou perspektivu a architekturu, v Telegraph Gallery vytvoří site specific instalaci pracující s galerií jako kompaktním uměleckým dílem, environmentem.
Od srpna budou v Telegraph Gallery vystavena díla pětice britských malířek a malířů. Výstava je součástí cyklu kurátorky Jane Neal mapující středoevropskou malbu. Prvním počinem této série byl výstavní projekt German Painting Now, který představil malíře současné německé scény, mezi nimi například Matthiase Weischera, Tima Eitela a Martina Edera. K autorům nadcházející výstavy bude patřit Jessie Makinson, Caroline Walker, Tom Anholt a Justin Mortimer. Jane Neal je odbornicí na scénu současného umění ve východní Evropě a je jednou z nejuznávanějších nezávislých kurátorek působících zejména v oblasti figurativní malby. Stojí například za úspěchem umělce Adriana Ghenie, který je považovaný za jednoho z nejvyhledávanějších umělců na světě. Její portfolio čítá mnoho výstav po celé Evropě, ale i ve Spojených státech a Indii. V Česku představila například v roce 2017 výběr ze Sbírky Roberta Runtáka na výstavě s názvem Narušená imaginace v Galerii výtvarného umění v Ostravě.
Na konci roku návštěvníky čeká projekt s názvem Napojení. Jedná se o výběr autorů kurátorky Terezie Zemánkové. Díky své babičce, umělkyni art brut Anně Zemánkové, jejíž pozůstalost spravuje, se Terezie Zemánková dostala právě k syrovému umění. Kromě čistého art brut ji zajímají hranice tohoto umění a jeho prostupování do sféry tvorby etablovaných umělců. Na výstavě se představí například Inge Kosková, Dagmar Havlíčková, Jana Kasalová a Josef Duchan. Architektem výstavy je Mark Ther, který má za sebou v Telegraph Gallery již dva autorské počiny. Jedním byla jeho samostatná výstava s názvem Květen, která pracovala s mnoha tabu tématy, druhým nezapomenutelná architektura výstavy Signál III: Mistrovská díla ze Sbírky Roberta Runtáka (1900–1990), která byla inspirována okázalými salony dvacátého století.
Kromě výstav Telegraph Gallery připravuje i další program v podobě návštěv ateliéru rezidenčního umělce. V tomto roce bude možné naživo zažít proces tvorby malíře Davida Pešata či moldavského umělce Alexandra Tineie, jehož samostatnou výstavu můžete vidět do 19. března v pražském DOXu. Další rezidenční umělkyní bude sochařka Sabina Knetlová, která má za sebou úspěšný vídeňský veletrh současného umění ve spolupráci s Karpuchina Gallery.
Program Telegraph Gallery zahrnuje také přednášky o sběratelství současného umění. Přednáškový cyklus zahájil majitel Telegraphu Robert Runták, dále následovala přednáška kurátora Jana Kudrny a Josefa Maixnera, zakladatele galerie Pekelné sáně v Kroměříži. Poslední přednášku připravila spolumajitelka Panství Bechyně Nicole Stava ve spolupráci s kurátorkou Lucií Drdovou. V dubnu se návštěvníci mohou těšit na galeristku Alexandru Karpuchinu.
Dalším programem Telegraph Gallery je přednáškový cyklus Prezentace umělců. Jedná se o setkání se samotnými autory, které je příležitostí nahlédnout do zákulisí jejich tvorby. Trochu jiným typem akce je série prezentací Propagace v kreativních průmyslech. Tato akce je vhodná pro všechny, kteří se chtějí rozvíjet v oblasti marketingu kreativních činností.