
Telegraph Gallery nabízí od června 2021 edukační a komentované prohlídky pro studenty základních až vysokých škol, zaměřené na jednotlivé výstavy.
Pro žáky do 12 let nabízíme edukační programy, prostřednictvím nichž mohou rozvíjet svou vlastní tvořivost a další dovednosti, jakými jsou interpretace vystaveného exponátu, čtení vizuálního jazyka, komunikace v kolektivu i interakce s uměleckými díly. Pro studenty od 12 do 15 let pak komentované prohlídky výstav doplněné pracovním listem a pro střední školy a vysoké školy komentované prohlídky doprovázené aktivní diskusí o daném tématu. Tyto aktivity si kladou za cíl zprostředkovat studentům informace srozumitelnější formou odpovídající konkrétní věkové kategorii a prohloubit tak jejich emocionální vnímání samotného uměleckého díla. Velký úspěch sklidila například výstava s názvem Space of Perception od Pavla Korbičky. Žáci se seznámili s tvorbou autora a pojmy jako jsou instalace, site specific nebo light art. Poté strávili příjemný čas v našem kině, kde shlédli japonský animovaný film Můj soused Totoro. Po individuální domluvě je tak možné spojit návštěvu s projekcí či komentovanou prohlídkou celé budovy Telegraphu, která je vhodná hlavně pro studenty architektury a designu.
Dále se v Telegraphu v pravidelných intervalech střídají čeští i zahraniční umělci na tzv. rezidenčních pobytech, aby se mohli aktivně věnovat své tvorbě. Jako jedna z mála institucí v České republice tak nabízíme školám možnost prohlídek ateliéru v rámci tzv. „Open studia”, při kterém je možné nahlédnout přímo do procesu vzniku uměleckého díla. Studenti tak například navštívili ateliér během pobytu malíře Filipa Kůrky. V měsících duben a květen zde pobývá malíř David Pešat. Kdy jindy se vám poštěstí setkat se osobně s autory, prohlédnout si jejich nejaktuálnější tvorbu a diskutovat o ní?
Výstavu Brave World navštívily například střední školy z Opavy a Valašského Meziříčí. Na výstavu Zbyňka Sedleckého: Insenace již zavítaly školy z Olomouce a Prostějova. V dubnu bude také probíhat krátkodobá výstava Krištofa Kintery. Od 25. května se pak můžete těšit na výstavu Michala Škody s názvem Topografie samoty. Doprovodné programy a nabídku dalších akcí budeme postupně zveřejňovat na našem webu. V případě zájmu nás kontaktujte na email a domluvíme se na konkrétní podobě programu, který bude vhodný pro danou skupinu studentů. Budeme se těšit na vaši návštěvu.
Edukační a komentované prohlídky:
email: inka.lickova@telegraph.cz
tel.: 724 854 774
Kino projekce:
email: michael.bukovansky@telegraph.cz
tel.: 776 750 308
Vstup: 40kč žák, učitelský doprovod zdarma