Pavel Korbička
Space of Perception

galerie art výstava

Pavel Korbička (*1972) se ve své tvorbě zabývá světlem, prostorem, pohybem a zvukem. Pracuje s konkrétními místy, v nichž reaguje na jejich výjimečnost a jejich skryté řády, které se snaží aktivovat přítomností diváka a jeho individuální percepcí. Jeho umělecká činnost se pohybuje na pomezí sochařství, architektury a vědeckého výzkumu.

Korbička vystudoval Akademii výtvarných umění v Praze (Ateliér socha-prostor-instalace prof. Stanislava Kolíbala, Ateliér konceptuálních tendencí prof. Miloše Šejna). Od roku 1998 působí jako pedagog Ateliéru sochařství 2 na Fakultě výtvarných umění v Brně.

Na výstavě v Telegraph Gallery představil světelnou site-specific instalaci z polykarbonátových desek, do nichž divák vstoupil a díky optickým světelným jevům a binokulárnímu vidění mohl zažít stavy vlastní fyzické nerovnováhy, v důsledku kterých může dojít k hlubšímu uvědomění sebe sama.

 

Kurátor výstavy: Mira Macík

 

Přečtěte si také Rozhovor s Pavlem Korbičkou.

 

U příležitosti této výstavy vytvořil Pavel Korbička pro Telegraph Gallery serigrafii, kterou je možné zakoupit na našem e-shopu. Její námět odkazuje k motivu, se kterým se divák setkává bezprostředně po vstupu do instalace. Jde o dynamický světelný obrazec, rozrastrovaný do pravidelných bodů, který vytváří vizuální chvění. Je tak zároveň metaforou optického zážitku uvnitř instalace.

 

Partner výstavy: Ferona Thermo Plastics

galerie
Není to TEFF