Výstava Telegrafik

2
loft výstava POP-UP art

Telegrafika není obyčejným uměleckým dílem. Telegrafika je dokladem vytváření umělecké komunity slučující pestrou škálu umělců a jejich přístupů. Návštěvníci výstavy měli navíc příležitost poznat grafickou tvorbu jednotlivých umělců v kontextu jejich dalších uměleckých projevů. 

 

Chcete mít doma skutečné umění? Chcete investovat a nevíte kde začít?

Grafika bývá často odrážecím můstkem pro budoucí sběratele umění, je totiž dostupná a zároveň jedinečná. Zhruba před dvěma lety jsme se v Telegraphu rozhodli obohatit svět vlastní grafickou sérií s názvem Telegrafika. Ke spolupráci jsme přizvali umělce, kteří byli součástí našeho výstavního nebo rezidenčního programu. Telegrafika tak neslouží jen jako sbírkový předmět, ale také jako upomínka mnohdy širší umělecké spolupráce a stává se tak předmětem se stále narůstající hodnotou. Mark Ther nebo Pavel Korbička tak do svých grafik zakomponovali odkaz na výstavní projekty realizované v Telegraph Gallery. Monika Žáková je pak s Telegraphem spojená nejen skrze svůj rezidenční pobyt, ale zároveň díky muralu, který od roku 2022 zdobí jeho fasádu. Grafiky Laury Limbourg se budou do Telegraph Loftu vracet, v roce 2022 jsme vystavovali práce umělkyně pod názvem American Diary. V Telegraph kině se v říjnu 2022 odehrála úplně první autorská performance Filipa Kůrky s názvem Solitéra. Telegrafika tohoto umělce tak odkazuje právě k dané události. Veronika Gabrielová, David Pešat nebo Dominik Adamec pak vytvořili své Telegrafiky během rezidenčního pobytu. Dalším umělcem z této série je Jakub Špaňhel. Rezidenční pobyt absolvoval již v roce 2020 a kromě toho vytvořil na jaře 2022 benefiční grafiku zachycující chrám sv. Ondřeje v Kyjevě a v této sérii je také zastoupen. Budoucí spolupráci s Telegraph Gallery představuje výstup Jany Kasalové, která je součástí připravované výstavy Napojení, kterou připravuje kurátorka Terezie Zemánková a bude zahájena v prosinci tohoto roku.

 

Nepropásněte tuto příležitost obohatit svůj domov o kousek pravého umění a podpořit naše talentované umělce. Každá grafika je autorským uměleckým dílem. 


K prodeji na našem e-shopu nebo fyzicky v galerii jsou samostatné grafické listy za 2850 kč, celou sérii Telegrafika s deseti grafickými listy za 22000 kč, sérii Tygrů od Laury Limbourg za 12000 kč a další originální umělecká díla.

 

 

loft
Není to TEFF