Vyhráli jsme Kanceláře roku!

24 6 2021

Moderní trendy, 11 vítězů, 48 finalistů a přes 100 přihlášených. Největší soutěž roku zaměřená na kancelářský design oceňuje firmy, které investují do svých kancelářských prostorů a aktivně se snaží, aby vytvořily svým zaměstnancům atraktivní, funkční a příjemné prostředí pro jejich práci. Je pro nás velkou ctí, že Telegraph Hub obdržel Cenu poroty, která je napříč kategoriemi udělována za výjimečný přínos architektuře a designu.

Cena poroty

Telegraph Hub je součástí multifunkčního centra Telegraph, jehož stavba je inspirována industriálním stylem první republiky minulého století. Budova z roku 1908 prošla kompletní rekonstrukcí, za níž stojí tým architektonického studia Ječmen Lukáše Blažka. „Jsem nadšený a moc vděčný porotě. Jsem rád, že je oceněna kancelář, která je součástí víceúčelové budovy. Je hodnoceno dobré pracovní prostředí. Mix funkcí špičkové galerie - coworku - kavárny s kinem - ateliér hostujícího umělce a nahoře lounge se střešní zahradou. Jsem rád, že jsme od investora dostali velkorysé zadání a volnou ruku. Je skvělé, že takové projekty vznikají v regionu, mimo centrum města a za soukromé peníze. Probouzet spící domy nás v Ječmen studiu baví,” dodává Lukáš Blažek.

Ječmen studio

Ocenění v dalších kategoriích získali:

  • FTV Prima (Kanceláře roku nad 5000 m2, autor: Spaceplan s.r.o. a dotegg architekti s.r.o
  • AIMTEC (Nejlepší regionální kancelář roku, autor: Ing. arch. Jiří Zábran a Ing. arch. Markéta Šlajsová, PRO-STORY s.r.o.)
  • Fortuna (Finanční instituce kanceláře roku, autor: Studio Perspektiv)
  • PRODUCTBOARD (Start-up kanceláře roku, autor: YUAR)
  • Ataccama Software (IT kanceláře roku, autor: Ing. arch. Tomáš Holub)
  • PKV BUILD (Poradenské kanceláře roku, autor: PREMIER interiors s.r.o.,  Ing.arch. Andrea Pastrnek)
  • Livesport (Kanceláře 21. století, autor: Studio Reaktor)
  • Scott.Weber Workspace – The Flow Building (Hub & Co-working kanceláře roku, autor: Scott.Weber Workspace & Chapman Taylor)
  • Jaegermeister (Employee friendly kanceláře roku, autor: Penta Real Estate – Ing. arch. Kamila Fuentes Rielo, Ing. arch. Miriama Zimány, Ing. arch. Vladislav Tvarožek ve spolupráci s Ing. arch Nikola Netušilová z Jaegermeister)
  • ZDR Investments (Malé kanceláře roku, autor: QARTA Architektura | Jiří Řezák, David Wittassek, Jakub Čížek)

Vítězové

Odborná porota hodnotila interiéry z hlediska výjimečnosti a designu prostor, inovací (technologické, materiálové, praktické), atmosféry, a především kvality pracovního prostředí a uspokojení potřeb zaměstnanců. Napříč všemi kategoriemi porota ocenila i atraktivitu pracovního prostředí a nakolik je kancelář příjemným a pohodlným místem k práci.

Vyhlášení proběhlo jak v interiéru Paláce Žofín, tak v jeho přilehlých zahradách. Přihlášky do soutěže posílaly nejen samotné soutěžící firmy, ale i architektonická studia. Soutěž již popáté organizovala společnost Prochazka & Partners.

 

Text: Nikola Prášilová, house manager