VOD Tipy #2

31 12 2020

Kina jsou uzavřená a my s nimi, ale to neznamená, že se Vám nesnažíme stále naservírovat ten nejlepší obsah. Ať už z naší dílny, nebo formou doporučení. Ve VOD Tipech vybíráme to nejlepší z platforem jako jsou Netflix, HBO GO, Dafilms, Aerovod a dalších. Čtěte proto pravidelně náš Journal a sledujte s námi.

 

Dvakrát z Telegraphu

VOD Tipy pro tento měsíc budou malým nahlédnutím na uplynulý rok. Jako první se podíváme na filmy, které tento rok (aspoň jeho část, od otevření kina po jeho přikázané uzavření) zaznamenaly největší úspěch v Telegraph Kině. Země medu, kterou jsme v Telegraphu promítali v srpnu vás velmi zaujala. Tento dokument sleduje život Hatizdy Muratovy, která se živí včelařením na divoko v makedonských horách, dokud ji život nenaruší příjezd potulné rodiny na pozemek vedle ní. Citlivý portrét vytrvalé ženy ocenili i na Festivalu v Sundance, odkud si tento film odvezl hned několik ocenění. Sledovat můžete na Dafilms nebo na Aerovodu.

 

Další uspěšný film této sezóny je také dokument. Helmut Newton: Nestoudná krása poutavým způsobem vypráví o životě kontroverzního německého fotografa Helmuta Newtona. Jak jeho odkaz obstojí v 21. století pod vlivem genderových teorií a feminismu? Byl to hulvát nebo gentleman? Na dokument se můžete podívat opět na Dafilms nebo na Aerovodu.

 

 

Parazit, parazit, parazit, parazit…

Nejúspěšnějším filmem tohoto roku (i když oficiálně šel do kin již v roce 2019) byl korejský Parazit režiséra Džun-ho Ponga. Toto rodinné a sociální drama (někdo také říká černá komedie), které obdrželo čtyři Oskary, Zlatou palmu z Cannes a další ocenění po celém světě, sleduje příběh čtyřčlenné chudé rodiny, která si za pomocí podvodů infiltruje do bohaté rodiny žijící v přepychové vile. Co netuší je, že nejsou prvními parazity, kteří se k Parkovým dostali. Film můžete sledovat na Aerovodu.

 

 

Tah dámou

Konec roku přinesl výjimečný počin i ve světě seriálů. Seriál Netflixu Dámský gambit (Queen’s gambit) se odehrává v 50. letech a sleduje příběh mladé dívky, velmi nadané šachistky, bojující se světem předsudků a diskriminace a zároveň s vlastní závislosti. Již krátce po jejím uvedení se tato minisérie stala jedním z nejlépe hodnocených seriálů na stránce ČSFD (24. příčka) a IMDB (108. příčka). Sledovat můžete na platformě Netflix

 

Autor: Jakub Kraus
tlgrph produkce