Popularizujeme vědu skrze film!

26 3 2024 | Autor: Michael Bukovanský

Už od října loňského roku jsme rozjeli nový cyklus filmových projekcí a přednášek s všeříkajícím názvem VĚDA VE FILMU a hodláme v něm nadále pokračovat! V průběhu března, dubna a května na vás ve večerních hodinách čeká další trojice filmů a přímo souvisejících přednášek na téma nejrůznějších vědních oborů. Naši hosté vás uvedou do vědeckého kontextu vybraných filmů a přiblíží vám svůj odborný pohled na celou věc. 

Loni jsme se dotkli témat vesmíru a astronautiky s filmem GRAVITACE, upírské choroby metabolické porfyrie s filmem TEMNÉ STÍNY, adaptabilních organismů a parazitů s filmem VĚC nebo cestování časem ve filmu NÁVRAT DO BUDOUCNOSTI. Biologie, fyzika, matematika, ale také psychologie či sociologie, to vše je zohledněno a přístupně podáno a rozhodně nemusíte být žádnými odborníky na dané téma, abyste si film i přednášku užili. Věda umí být přívětivá a srozumitelná, když je podána na dobrém příkladu a dobrým učitelem a to je cílem této naší společné přednáškové série.

 

Letos na vás čeká nová trojice filmů! Cyklus tohoto semestru otevíráme projekcí digitálně restaurované verze české filmové klasiky CESTA DO PRAVĚKU, kde se zaměříme právě na kontextualizaci filmu s nejnovějšími vědeckými poznatky o dinosaurech a jiných pravěkých tvorech s přednášejícím Lukášem Weberem. Dubnová přednáška nás pak uvrhne do oboru psychologie s přednášející Nikol Schmidtovou, když se společně podíváme pod kůži filmového schizofrenika z filmu ROZPOLCENÝ.  Poslední díl filmově-přednáškového cyklu v květnu odtajníme již brzy. Sledujte náš PROGRAM a nechte se pobavit i vzdělat v jeden večer!

 

V ceně vstupenky je obsažena filmová projekce a přímo navazuje přednáška hostujícího speakera. Cyklus projekcí a přednášek organizuje Telegraph ve spolupráci se studentským spolkem UP Crowd, který si bere za cíl právě popularizaci vědy mezi dětmi, studenty i širokou veřejností. 

Vstupenky můžete zakoupit ZDE.