Letní kino, zase každý pátek večer

22 5 2023

Venku se otepluje, večery už nejsou tak chladné a Telegraph konečně zprovozňuje letní kino ve svém třetím patře! Nemáte co dělat? My máme program pod širákem, vy máte volný večer. Chcete to spojit?

 Pondělky v Telegraph Kině patří zpravidla výběru toho nejlepšího ze světa současné i klasické kinematografie v rámci projekcí Filmového Klubu. Na léto si filmový klub dává pauzu a do kinosálu se tak na film dostanete pouze jednou za dva týdny. Netřeba si zoufat. Každý pátek od 9 večer můžete začít pravidelně chodit na filmy do našeho letního kina v atriu kavárny, kam se vejde až 40 diváků! Žánrovou směsici červnových filmů si můžete prohlédnout už teď v sekci PROGRAM. Na své si přijde každý.

d

Ex Machina 

Prvním filmem, který odstartuje červnovou kinematografickou sérii, je sci-fi snímek z roku 2014, režírovaný vizionářem Alexem Garlandem. Tento fascinující film vás zavede do světa překrásného a zároveň děsivého experimentu týkajícího se komplexního testování inteligence uměle vytvořené robotické bytosti jménem Ava. Hvězdami nabitý thriller s neokázalozu lovestory vás dostane. Film Ex Machina dokáže v divákovi vyvolat celou řadu otázek a pochybností. Kdo jsme, kam směřujeme a zda vůbec máme na planetě zaručené místo. Umělá inteligence byla svého času jen předmětem sci-fi, ale s dneškem je film relevantní jako ještě nikdy dříve.

VSTUPENKY

t

Tom of Finland

Biografický snímek a eponymický Tom of Finland zobrazuje soukromý život slavného queer umělce jménem Touko Laaksonen, který je známý svými homoerotickými motivy v kresbě. Děj se odehrává po druhé světové válce, kdy se Tom, který zastával pozici důstojníka, vrací domů do své rodné země a zjišťuje, že v době míru je pro něj život ve Finsku stejně znepokojivý, jako za války.  Tom of Finland vytvořil za svého života 3500 kreseb s gay tématikou. Kulturními historiky je nazýván nejvlivnějším tvůrcem gay pornografie na světě. Svým působením pomohl autor zažehnout plameny gay revoluce. Ceněný finský životopisný film zachycuje neobyčejný příběh o lásce, umění a sexualitě. Nalévat se bude z vodky značky Tom of Finland!

VSTUPENKY

h

Mrtvý muž

Mrtvý muž alias Dead Man je westernové drama, kde hlavní hrdina, v podání nezaměnitelného Johnnyho Deppa, putuje na divoký západ, aby nastoupil na místo účetního. Nepravděpodobná zápletka pro western? No právě.

Proti své vůli se však stává legendárním zabijákem čímž vytváří svým působením svéráznou westernovou komedii. Režisérem tohoto snímku je Jim Jarmusch, legendární americký nezávislý tvůrce, jehož filmografii jsme se věnovali v loňském roce. Teď je na čase si pustit jeden z jeho nejznámějších a nejpopulárnějších filmů, které si hrají s žánrem stejně jako jsou originální.

VSTUPENKY

b

Mechanický pomeranč

Nejstarší a nejšílenější kultovka, kterou v letním kině uvidite. Legendární snímek Mechanický pomeranč režiséra Stanleyho Kubricka asi nepotřebuje dlouhého představování. Přijďte si užít večer plný pravého, nefalšovaného a krásného násilí. 

Dějem celého filmu nás provází mladík jménem Alex, mezi jehož hlavní záliby patří Beethoven, znásilňování žen a násilí celkově. Patří k malé skupince násilníku, s kterými chodí pod vlivem drog terorizovat náhodné oběti. Jednou ho místní policie přichytí při činu a Alex je odsouzen na 14 let ve vězení. Tam podstoupí experimentální terapii která změní celý jeho pohled na svět a násilí.

VSTUPENKY

s

South Park: Peklo na Zemi

Snad každý zná slavný animovaný seriál South Park. Pro některé nesnesitelně vulgární, pro jiné dokonale satirický a ve své podstatě zcela geniální. Víte ale, že v roce 1999 vznikl i celovečerní muzíkál, kde osudy čtyř spolužáků, Kyle Broflovského, Stana Marshe, Kennyho McCormicka a Erica Cartmana ožily jako nikdy doposud? Čtyři notoricky známé hlavní postavy se společně vydají do kina na kanadský film Ohnivé prdele. Bohužel, kvůli jeho obsahu je vstup nakonec odepřen. Čtveřice si ovšem chytře poradí a dostane se do útrob kinosálu. Jaký vliv budou mít Ohnivé prdele na známou čtveřici a jaký na zbytek městečka? Přijďte si užít nezapomenutlný večer!

VSTUPENKY

 

CO BYSTE JEŠTĚ MĚLI VĚDĚT?

Projekce začínají vždy v 21:00. V případě nepřízně počasí se projekce přesouvá do kinosálu. Nezmoknete a film uvidíte. Všechny filmy uvádíme v originálním znění s českými titulky. Kavárna je otevřena do 21:30. Na místě podsedáky, drinky, deky a kouří se jen na nejvyšším schodě. Promítáme celé léto!


Autor: Barbora Křížová, Michael Bukovanský