VOD Tipy #1

17 11 2020

Kina jsou uzavřená a my s nimi, ale to neznamená, že se Vám nesnažíme stále naservírovat ten nejlepší obsah. Ať už z naší dílny, nebo formou doporučení. Ve VODTipu vybíráme to nejlepší z platforem jako jsou Netflix, HBO GO, Dafilms, Aerovod a dalších. Čtěte proto pravidelně náš Journal a sledujte s námi.

 

Česká televize: Sametová FAMU

Tento listopad si připomínáme 31 let od začátku Sametové revoluce. Při příležitosti loňského kulatého výročí vznikl dokumentární snímek Sametová FAMU mapující listopadové události roku 1989 na Filmové fakultě Akademie múzických umění. Tvůrci Lea Petříková a Jan Rousek shromáždili unikátní materiály, vzpomínky pamětníků a archivy Studentského vysílání. Ve filmu účinkují Zdeněk Tyc, Ondřej Trojan, Eva Papoušková, Jan Hřebejk, Petr Jarchovský, Petr Kotek, Pavel Dobrovský, Pavel Lagner, Andrea Sedláčková a další.

Film můžete sledovat ZDE (https://bit.ly/3nBlXED)

 

Netflix: David Attenborough: Život na naší planetě

 

Jeden z nejdiskutovanějších snímků za poslední měsíc. Čtyřiadevadesátiletý Attenborough v něm podává své životní svědectví o stavu naší planety. „Celý život jsem si myslel, že objevuji divočinu, ale přitom jsem zachycoval jen její zánik,“ říká v dokumentu. Jeho charismatický hlas je tu s námi již od padesátých let minulého století. Zatímco celou svou kariéru soustředil pozornost na přírodu – zvířata a rostlinstvo, teď staví do hlavní role člověka, který za změny klimatu nepopiratelně může.

 

Více o filmu a odkaz ke sledování ZDE (https://attenboroughfilm.com)

 

Dafilms: Festival francouzského filmu

 

Třiadvacátý ročník Festivalu francouzského filmu se letos stejně jako spousta dalších festivalů odehraje na sítích, konkrétně na portál Dafilms. Koná se od 19. do 25. listopadu a těšit se můžete například na dokumentární snímek Aznavour a jeho svět, poetický film Guillauma Braca Na Palubu! nebo romanci Léto 85, kterou jste měli možnost vidět v kinech již v rámci výběru filmů z neuskutečněného festivalu v Cannes.

 

Zbylé filmy i informace jak sledovat najdete ZDE (https://www.festivalff.cz)

 

 

Aerovod: Portrét dívky v plamenech

 

Na francouzské vlně zůstaneme i s dalším tipem. Na platformě Aerovod máte možnost vidět unikátní film francouzské režisérky Celine Sciammy Portrét dívky v plamenech. Tento film jsme měli plánu uvést v Telegraph Kině – i proto ho velmi doporučujeme. (jedná se mimo jiné o můj nejoblíbenější film za minulý rok – pozn. aut.) Jedná se o neobyčejně citlivou romanci, která dává nahlédnout na dobu, ve které se odehrává, ženskou perspektivou. Nenechte si tento film ujít.

K zhlédnutí ZDE (https://bit.ly/38Pxa0f)

 

 

Autor: Jakub Kraus, tlgrph produkce