Duben: Co dělá galerie?

9 4 2024 | Autor: Eliška Skácelová, Hana Kozáková

Duben 2024, co chystáme?

 

Pokud navštěvujete Telegraph Gallery pravidelně, jistě víte, že náš program přesahuje rámec galerijních prostor. Kromě výstav v galerii se během roku můžete těšit na pop-up výstavy v kině a loftu, rezidence českých i zahraničních umělců zakončené vždy Open Studiem v ateliéru. Dále se můžete těšit také na přednáškové cykly o tvorbě současných umělců, práci kurátorů, a o sbírání současného umění se sběrateli, galeristy a kurátory.

Na konci minulého měsíce nám skončila výstava Napojení. V dubnu začíná naše nová výstava slovenského umělce Andreje Dúbravského: GOOD BOY.

 

Čt 11 4 2024 / 18:00 Vernisáž výstavy Andrej Dúbravský: GOOD BOY

Večer plný krásy v umění a to jak z historické perspektivy, tak i optikou dnešní doby. Pokud máte rádi extravagantní tvorbu slovenského umělce Andreje Dúbravského, přijďte obdivovat krásu mužského těla spojenou s přírodními motivy a setkejte se tak s jedním z nejvýraznějších představitelů současné umělecké scény. Výstava s názvem GOOD BOY potrvá do konce července.

¨

 

St 17 4 2024 / 18:00 Prezentace umělce: Andrej Dúbravský / Ekologické dny Olomouc

Pokud chcete nahlédnout do zákulisí světa umění a slyšet o něm od samotných umělců, přednáškový cyklus Prezentace je pro vás ideální volbou. 

Ve spojení našeho pravidelného přednáškového cyklu s Ekologickými dny Olomouc je také připravena prezentace Andreje Dúbravského. Kromě tvorby se v prezentaci zaměří na témata života na vesnici, pěstování rostlin a chov zvířat, která jsou spjata s jeho tvorbou.

 

24 - 28 4 2024 The Magic Mirror: Shimon Okshteyn

Pop-up výstava děl ukrajinského umělce Shimona Okshteyna ze sbírky Roberta Runtáka bude trvat pět dní. Shimon ve své tvorbě využíval odkazy na historické umělecké slohy jako renesance, baroko nebo sociální realismus a citlivě je propojoval se současností. Výsledkem jsou díla plná napětí mezi vysokými a nízkými styly, historickým a moderním, i abstraktním a figurálním. 

 

Út 30 4 2024 /18:00 Open Studio: Karolína Netolická

Během března a dubna u nás na rezidenčním pobytu tvoří umělkyně Karolína Netolická a svá díla představí v rámci zahájení Open Studia. Česká umělkyně patřící do nejmladší generace výtvarné scény se zaměřuje na vztah člověka s přírodou. Zachycuje i skutečnost, kdy člověk z přírody vychází ale svým chováním se od ní odlučuje. 

Těšíme se na Vás!