Červen: Co dělá galerie

1 6 2024 | Autor: Eliška Skácelová

Pokud navštěvujete Telegraph Gallery pravidelně, jistě víte, že náš program přesahuje rámec galerijních prostor. Kromě dlouhodobých výstav se během roku můžete těšit na pop-up výstavy v kině a loftu, rezidence českých i zahraničních umělců, vždy zakončené Open Studiem v jejich ateliéru. Dále se také můžete těšit na přednáškové cykly zaměřené na tvorbu současných umělců, práci kurátorů a na sbírání současného umění se sběrateli, galeristy a kurátory.

V měsíci červen můžete navštívit převážně doprovodné programy k aktuální výstavě GOOD BOY umělce Andreje Dúbravského.

 

1 6 2024 / 13:00 Den dětí v Telegraph Gallery 

Nevíte, kam se svými ratolestmi na den dětí? V Telegraph Gallery pro vás chystáme program, který nabídne různé aktivity inspirované aktuální výstavou Andreje Dúbravského. Součástí akce budou kreativní dílny, kde si děti mohou vyzkoušet různé techniky a materiály, a vytvořit si tak vlastní umělecká díla. Aktivity jsou navrženy tak, aby děti nejen bavily, ale také rozvíjely jejich představivost a umělecké dovednosti.

 

13 6 2024 / 18:00 Andrej Dúbravský: Komentovaná prohlídka a křest katalogu

Tento měsíc vás srdečně zveme na komentovanou prohlídku výstavy GOOD BOY s Andrejem Dúbravským a kurátory Mirou Macíkem a Erikou Kovačičovou. Tato událost bude jistě zajímavá i pro ty, kteří již výstavu navštívili. Součástí akce bude totiž i křest katalogu k výstavě. V něm najdete nejen fotografie z výstavy a texty od Jana Kudrny a Christopha Breitwiesera, ale i ručně psané texty Andreje Dúbravského s fotografiemi z jeho zahrady, kde převážně všechna díla vznikají.

 

13 – 16 6 2024 Andrej Dúbravský ve Sbírce Roberta Runtáka

Telegraph Gallery není jen prostor galerijního sálu, ale tvoří ji i prostory dalších pater celého domu. A tentokrát jsme se rozhodli, že na několik dní představíme v prostorách loftu krátkodobou čtyřdenní výstavu děl umělce Andreje Dúbravského ze Sbírky Roberta Runtáka.

Těšíme se na Vás!