Novým kurátorem Telegraph Gallery je Mira Macík

1 11 2021

Novým kurátorem Telegraph Gallery se od začátku října stal Mira Macík. Mira je absolventem ateliéru Grafiky Katedry grafiky a kresby Fakulty umění v Ostravě (Mgr. Marek Sibinský, Ph.D, prof. Zbyněk Janáček). V roce 2016 spoluzaložil studentskou galerii Podlaha, která doteď pod vedením další generace studentů tvoří výstavní a kulturní program na Fakultě umění v Ostravě. Od téhož roku je také kurátorem Galerie současného umění Prostějov, která za pět let své existence představila jak studentské a ateliérové projekty, tak tvorbu významných osobností české výtvarné scény. V tomto roce také založil Festival současného umění Prostějov, jehož první ročník se uskutečnil na přelomu září a října a představil široké spektrum uměleckých přístupů v prostorách několika kulturních institucí v Prostějově. 

Mira chce do programu galerie zapojit větší množství krátkodobých výstavních projektů a akcí, například v prostorách kina, ale i teras, kde se již uskutečnil projekt Šimona Szabo, jehož sochy a objekty tam byly vystaveny při příležitosti vernisáže German Painting Now

V galerii bude nadále působit také bývalý kurátor Telegraph Gallery Jan Kudrna, který bude plnit funkci externího poradce pro kurátorskou činnost a dramaturgii výstavních projektů.

 

Autor: Šárka Nováková / Telegraph Gallery

Other articles