TEFF23: Výstava ve VR - FRESH MEMORIES - The Look

21 10 2023 / 10:00
kinosál výstava TEFF film

 

Výstava probíhá od 10:00 do 18:30 v rámci TELEGRAPH FILM FESTIVAL 2023

Dokážete pohlédnout do očí těm, kterým válka zničila domovy a vyhnala je z nich?

Krátký, česko-ukrajinský snímek Fresh Memories: The Look přenáší diváky skrze virtuální realitu do rozbombardovaného Charkova. Zde se tváří v tvář setkávají s místními obyvateli zasaženými válkou.

h

Centrem zájmu Fresh Memories: The Look jsou příběhy obyčejných lidí postižených ruskou invazí na Ukrajinu. Charkov je jedním z válkou nejvíce postižených měst v rámci celé Ukrajiny. Diváka film přenáší právě do jeho ruin, na hřiště, do nemocnice, zničeného bytu, kde mu do očí dlouze hledí místní obyvatelé. Podobnost s performancí The Artist Is Present světoznámé konceptuální umělkyně Mariny Abramovič přitom není náhodná. Pohledem z očí do očí divákovi předávají aktéři silné emoce. Zážitek navíc umocňuje to, že vše se odehrává beze slov, pouze za autentických zvuků nemocničních přístrojů nebo dětí hrajících si na hřišti, přestože všude okolo jsou pouze ruiny.

h

Film natočili režiséři Ondřej Moravec a Volodymyr Kolbasa v produkci kreativního studia Brainz Immersive.

VR film / Krátkometrážní /
Česko / Ukrajina, 2023, 10 min
Režie: Ondřej Moravec, Volodymyr Kolbasa

 

TEFF23 = TELEGRAPH FILM FESTIVAL

 Je kino. Je galerie. A mezi tím je TEFF. 

Třetí ročník filmové přehlídky snímků o výtvarném umění, umění ve filmu a videoartu letos spojuje téma „Na dosah". Až na dosah vám totiž náš letošní filmový festival přiblíží osobnosti světa umění a do některých světů budete moci i vstoupit ve VR. Festival probíhá od středečního podvečera 18 10 2023 do sobotní noci 21 10 2023.

 

V sobotu také navštivte:

19:30 TMÁNÍ (VR kino)  +180 Kč 

–> Celodenní akreditace (DAY 4) sobota 21. října   250 Kč / SNÍŽENÉ 220 Kč

–> TEFF23 Festival Pass  680 Kč / SNÍŽENÉ 600 Kč

 

 

kinosál
Je to TEFF