TEFF22 - Panel: Současnost a animovaný film

Začátek 17:00

Animáky nejsou jen pro děti! Animované příběhy vznikají zcela jinak než klasické hrané filmy. Vytvořit jednu vteřinu animovaného filmu je celý umělecký proces. Co teprve celovečerní film. Existují nejrůznější typy přístupů k animaci a v některých z nich máme dlouholetou tradici a skutečně v nich vynikáme. Jak si vede český animovaný film? Jaké trendy se dějí ve světě? Jak to vidí tvůrci?

Moderované debaty se zúčastní Lukáš Gregor, Andrej Gregorčok a Vladimír Mráz.

g

Lukáš Gregor 

Má za sebou studium filmové a divadelní vědy na olomoucké univerzitě, doktorské pak na té zlínské v oboru Multimedia a design. Po skončení vysoké školy začal působit nejdříve jako externista, záhy poté jako interní pedagog na Fakultě multimediálních komunikací UTB ve Zlíně. Vedl Kabinet teoretických studií a od července 2013 převzal vedení Ateliéru animované tvorby. Vyšlo mu několik knih, zaměřených převážně na animovaný film. Mimoto působí jako externí dramaturg České televize, vedoucí filmového klubu v Olomouci a publicista.

GG

Andrej Gregorčok

je absolventem doktorandského studia animované tvorby na VŠMU v Bratislave. V roce 2007 debutoval autorským krátkometrážním animovaným filmem Ola Jalallo a jeho snímek Frankenhand (2011), získal 3. místo v kategorii filmů do 5 minut na festivalu Azyl Film Festival Bratislava, a na další rok byl film Lighta (2012),oceněn jako nejlepší animovaný film na festivalu Áčko, kde získal Special Mention Award na festivalu studentských filmů Early Melons. Od roku 2012 působí v produkčním studiu Fool Moon. Byl asistentem produkce a animátorem úspěšného dětského seriálu Mimi & Líza (2012 - 2015) režisérky Kataríny Kerekesové se kterou se společně podíleli na produkci celovečerních pohádek Mimi & Líza: Zahrada a jejich novinky Websterovi ve filmu, kterou uvádíme ve stejný den od 15:00 v rámci kina pro děti - Téčko.

m

Vladimír Mráz 

je scenárista, režisér, producent a kreativní ředitel QQ studio Ostrava. Dlouhodobě spolupracuje s Českou Televizí na vývoji lifestylových pořadů a v roce 2000 natočil v koprodukci QQ studia a České televize celovečerní animovaný film Báječná show. Režíroval pro německou televizí ARD Bayrische Rundfunk pořad Schlawinner Platz. V letech 2021 byl koproducent úspěšné celovečerní fantasy pohádky Princezna zakletá v čase, jejíž pokračování brzy dorazí do českých kin. Patří k předním osobnostem české porevoluční animace.

 C

 

PROGRAM ČTVRTEK

čt 27 10 20:00 film 
EOS: SLUNEČNICE
Nový výpravný dokument o nejikoničtější sérii maleb holandského mistra impresionismu Vincenta van Gogha. Výstava na stříbrném plátně.
→ DO PROFILU FILMU  → KOUPIT LÍSTEK

6