Téčko & Věda ve filmu: JAK VYCVIČIT DRAKA aneb Mohli by být skuteční?

1 6 2024 / 15:00
kinosál pro děti přednáška film

Věda ve filmu a Téčko spojily síly! Film pro děti a popularizace vědy, to je ten jediný správný program na den dětí! První díl již kultovní animované pohádky o roztomilém drakovi Bezzubce se vrátí do kina a po projekci se diváci dozvědí, jak to s draky je ve skutečnosti. Co legendy a co vědecké nálezy? Žilo někdy něco, co by připomínalo draka? A jak by mohl živý tvor chrlit oheň? To a víc vám a dětem vysvětlí náš host, doktorand Palackého Univerzity pan Miroslav Peřina!

Tato dobrodružná fantasy komedie se odehrává v mytickém světě drsných Vikingů a divokých, oheň chrlících draků. Vypráví příběh vikingského mladíka jménem Škyťák, který žije na ostrově, kde je boj s draky součástí života. Škyťákovy dosti pokrokové názory a neobvyklý smysl pro humor nenachází příliš pochopení v jeho kmeni ani u jeho náčelníka, což je shodou okolností ... Škyťákův otec. Když je mládenec společně s ostatními teenagery zařazen do drakobijské školy, bere to jako svou šanci dokázat, že umí být bojovníkem. Pak se však setká, a posléze spřátelí, s poraněným drakem, což obrátí jeho svět vzhůru nohama. Co začalo jako jeden ze Škyťákových pokusů ukázat co v něm je, se mění v šanci ukázat nový směr budoucnosti celého kmene.

Cyklus filmových projekcí a přednášek VĚDA VE FILMU je organizován ve spolupráci se studentským spolkem UPCROWD Univerzity Palackého. Cílem cyklu je popularize vědy skrze umělecké médium.Tato speciální projekce pod hlavičkou Téčka je určena pro menší diváky, ale i pro zvídavé rodiče i bezdětné. Téčko, to jsou velké filmy pro malé diváky. V sobotu po o.

český dabing
How to Train Your Dragon
AnimovanýDobrodružnýFantasyKomedie / Rodinný
USA, 2010, 94 min + 20 minut přednáška
Režie: Chris SandersDean DeBlois

 

 

Změna programu vyhrazena.

kinosál
Není to TEFF