Prezentace umělce
Jan Hísek

6 2 2024 / 18:00
kinosál art prezentace

Zajímáte se o umění? Chcete se o tom současném něco dozvědět? Přednáškový cyklus se samotnými autory a kurátory je perfektní příležitostí nahlédnout pod pokličku uměleckého světa, pobavit se přímo s autory o jejich vlastní tvorbě a strávit večer v příjemném prostředí. Kreativitě při kladení otázek se meze nekladou, protože právě díky divácké pozornosti žijí umělecká díla takovým životem, jaký si zasluhují.

V prezentaci přednáškového cyklu zabývající se prezentací současných umělců a kurátorů se představí jeden z vystavujících umělců aktuální výstavy Napojení, Jan Hísek.

 

Kreslíř, malíř a grafik Jan Hísek (*1965) vystudoval Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze. Mezi jeho hlavní inspirační zdroje patří symbolismus, mysticismus, spiritualismus a surrealismus. V jeho grafickém díle je dominantní technikou mezzotinta, grafikou se zabýval do konce devadesátých let, vytvořil stovky grafických listů a oceňované knižní ilustrace. Později ale metodu vrstvených kreseb vystřídala práce s barevnými plochami a jeho hlavním vyjadřovacím prostředkem stala malba. Hísek vyhledává motivy zvláštních květin, rostlin, stromů a bytostí. Vidí je zrakem vizionáře, který si pohrává s časem i krajinou. Klíčovou inspirací jsou pro něj místa, která zná a má ráda, stejně jako zvířata a lidé, které potkává a poznává. Experimentuje také s malováním a kreslením obouruč a poslepu, kdy jsou pohyby jeho ruky vedené nějakou „vyšší silou“. Pro jeho tvorbu je signifikantní nejen nekontrolovaní intuitivní vyjádření, ale také technická preciznost a subtilní práce s detailem.

 

 

Změna programu vyhrazena.

kinosál
Není to TEFF