TEFF22
LAZY 8 - Komentovaná prohlídka

Frederik Næblerød Whistleblower, 2022

TELEGRAPH FILM FESTIVAL 2022

TEFF nemůže galerii přece vynechat.

Začátek: 18:00

LAZY 8 je symbolem nekonečna a síly v opakování každodenní existence. Je také prohlášením, které ukazuje, že umění přesahuje systémy, ideologie a historické události. Překračuje schematizaci stylů a období a popírá teoretizaci a intelektualizaci. Odkazuje na prvotní umělecké projevy, které naši předci tvořili v jeskyních. Je oslavou dlouhé tradice vyjadřování pomocí obrazu, vytváření tvarů a nepřekonatelného nutkání komunikovat prostřednictvím nespoutané kreativity.

Komentovaná prohlídka výstavy Farshad Farzankia & Frederik Næblerød: LAZY 8 s Janem Kudrnou. Výstava LAZY 8 představuje díla dánských umělců Frederika Næblerøda a Farshada Farzankia. Přestože se na skandinávské umělecké scéně vyprofilovali poměrně nedávno, mají za sebou již řadu výstav ve významných institucích. Farzankia a Næblerød definují novou cestu pro spontánní abstraktní malbu, ale věnují se také tvorbě objektů z keramiky. Ve Skandinávii mají stabilní pozici a postupně se prosazují také na širší mezinárodní umělecké scéně.

Kurátor výstavy: Christian Kortegaard Madsen

 h

 

PROGRAM STŘEDA

st 26 10 20:00 film
Slavnostní zahájení + VLASY
Protiválečný hippie muzikál Miloše Formana, našeho nejúspěšnějšího režiséra a rezidenta hotelu Chelsea. Zahajte festival s námi a Let the Sunshine In.
→ DO PROFILU FILMU  → KOUPIT LÍSTEK

5