World Graphics Day: Telegraph tým

27 4 2020

Málo se to ví, ale 27. 4. je světový den grafického designu. Už od roku 1963. Abychom takto významný den podpořili, letos se symbolicky připojuje i Telegraph tým a sdílí své tipy a oblíbené prvky ze světa grafiky a designu.

Co nás zaujalo v době poslední i před ní?

 

Sofia Taranenko

Telegraph Hub - asistentka

Miluju retro stylizaci a Rosemary’s Baby je nesmrtelná klasika. Film není ničím zvlášť výjimečný, ani jsem na promítaní nebyla, ale podle plakátu i laik pochopí, že se jedná o horor z 60 let.

Rosemary's Baby

 

Jakub Kovařík

Telegraph art director

Dexter Sinister, Watch Wyoscan 0.5 Hz. Není to něco, co mě zaujalo v poslední době. Ale čas je koneckonců nesmrtelný.

Plus appka ke stáhnutí.

dexter.sinister

 

Jana Fifková

Telegraph Cafe

Seriál Abstract na Netflixu je oslavou designu ve všech jeho podobách. Od grafiky přes umění až po architekturu. Dvě série, čtrnáct dílů.

abstract

 

Robert Runták

Telegraph zakladatel

Vzhledem k tomu, že jsem musel v posledních týdnech řešit novou židli do své pracovny, protože ta stará se už rozpadla, splnil jsem si sen v podobě Interstuhl AG Silver Chair od designového studia Hadi Teherani. Tahle skvělá kancelářská židle z roku 2003, která hrála i v bondovce Quantum of Solace, je pro mě svým ultimativním designem jednoduše pecka!

interstuhl

 

Zuzana Mečiarová

Telegraph project manager

Hip-hopová skupina Run-D.M.C. je považovaná za jednu z nejvlivnějších v historii hip-hopové kultury. Jejich logo je originální a je důležité si uvědomit, že v čase, kdy vznikalo - kolem roku 1982, nebylo tolik možností, jaké mají grafici dnes a i tak se logo stalo ikonickým a tento typ grafiky se používá v různých obdobách pro různé produkty a hesla. Logo pochází od Stephanie Nashe a font se dá najít v Microsoft Word pod názvem Franklin Gothic Heavy.

rundmc

 

Jan Kudrna

hlavní kurátor Telegraph Gallery

Ikonické tvary karoserie T77 z roku 1933 snad poprvé v historii povýšily automobil na úroveň svébytného uměleckého díla.

tatra

 

Vera D.

Telegraph Gallery produkce

Take Take Take je nielen vydavateľstvo ale aj štúdio, ktoré kombinuje lásku k designu s originálnou ilustráciou. Podarilo sa tak dvojici Jindřich Janíček a Nikola Klímová vytvoriť ľahko rozpoznateľný podpis medzi inými knihami na pulte kníhkupectiev.

taketaketake

 

Jonáš Bláha

Telegraph social media

Osmdesátá léta jsou už několikátý rok v kurzu. Inspirují se jimi seriály, filmy, móda, muzika. V únoru 2020 se na hudební scénu vrátila má oblíbená La Roux. Britská synthpopová královna vydala po velmi dlouhé odmlce své další album Supervision a zabalila jej do skvělého vizuálního kabátu právě osmdesátých let. Skvělá hudba, skvělý design.

laroux