TEFF23: Komentovaná prohlídka výstavy s Janem Kudrnou

18 10 2023 / 18:00

Komentovaná prohlídka s kurátorem současného umění Janem Kudrnou v rámci TELEGRAPH FILM FESTIVAL 2023

Sledovat umění vznikající na konkrétním místě v době bouřlivých sociálně-politických změn je vždy zajímavé. Umělci se nemusí zabývat přímo sociálně motivovanými tématy, aby bylo často už ze samotné atmosféry díla nebo jeho námětu jasně znát, že „něco je jinak“. Právě oni někdy bývají těmi, kdo vycítí blížící se společenskou nebo politickou změnu jako první, a jejich reakce na sebe nenechávají dlouho čekat.

Při výběru umělců hrál roli nejen jejich osobitý talent, ale také to, že každý z nich zaujímá v rámci současné britské malby jedinečnou pozici, a nabízí tak českému publiku skutečně individuální pohled. Tom Anholt, Jessie Makinson, Justin Mortimer, David Brian Smith a Caroline Walker patří bezesporu mezi nejtalentovanější, nejosobitější a nejvlivnější malíře, kteří dnes v Británii působí.

h

Výstavou provede český kurátor současného umění Jan Kudrna, který je pravděpodobně nejvíce spjat s uměleckou Sbírkou Roberta Runtáka. Zároveň je jedním ze zakladatelů olomoucké Telegraph Gallery, kde po dobu dvou let fungoval na pozici hlavního kurátora.

 

Kurátorka výstavy: Jane Neal

 

TEFF23 = TELEGRAPH FILM FESTIVAL

 Je kino. Je galerie. A mezi tím je TEFF. 

Třetí ročník filmové přehlídky snímků o výtvarném umění, umění ve filmu a videoartu letos spojuje téma „Na dosah". Až na dosah vám totiž náš letošní filmový festival přiblíží osobnosti světa umění a do některých světů budete moci i vstoupit ve VR. Festival probíhá od středečního podvečera 18 10 2023 do sobotní noci 21 10 2023.

Ve středu také navštivte:

19:00 Chutě Japonska (gastro)  +100 Kč 

20:00 ZAHÁJENÍ TEFF23 + Premiéra PŘÍBĚHY UMĚNÍ Z TOKIA (film) +160 Kč

–> Celodenní akreditace (DAY 1) středa 18. října   250 Kč / SNÍŽENÉ 220 Kč

–> TEFF23 Festival Pass  680 Kč / SNÍŽENÉ 600 Kč

g

 

5
Cena
Volný vstup / Free Entry