Pinkava merch: triko + zápisník Dvojná vazba

6 3 2021

I přes její prodloužení byla výstava Dvojná vazba z větší části svého trvání uzavřená. Retrospektiva Ivana Pinkavy už sice definitivně skončila, my se ji ale rozhodli připomenout speciálně navrženou dvojicí produktů, pro které už žádná omezení neplatí.

ZÁPISNÍK DVOJNÁ VAZBA

Určitě každý nás měl někdy nutkání si do své oblíbené knihy něco napsat, načrtnout nebo jen tak poznamenat. Spojili jsme nevšední s každodenním – pozoruhodný katalog k výstavě Dvojná vazba a formát zápisníku. Zápisník Dvojná vazba je zrcadlovým fragmentem katalogu. Obsahuje řadu vybraných fotografií. Co najdete zde, najdete i tam, ale co najdete tam, nenajdete nutně zde. Denně tak můžete znovu a znovu prožívat příběh, který se u nás začal odehrávat minulý podzim

zápisník

Výsledkem je kniha denního použití, která je (v omezené sérii) dostupná také se signaturou autora. Jsme přesvědčení, že vznikl zápisník, u kterého nebudete chtít zažít okamžik, kdy jej popíšete. A pokud ano, budete velmi dobře vědět, kam po něm opět jen tak z nostalgie sáhnout.

TRIKO PINKAVA

Pinkavovské triko zase spojuje dvě verze Piety. Jedna s lidským elementem, jedna bez něj. Rok 1997 vs. rok 2019. Dvě znázornění ve vzájemném prostoupení.

Triko

Jak triko, tak zápisník jsou nově k dostání na Telegraph eshopu.

 

Autor: Šárka Nováková, Telegraph Gallery