Proč chodíme do coworku?

12 10 2021

V coworku se často setkáváme s názory, že lidem „z venku“ není úplně tak jasné, co ten coworking vlastně je. Kdo a proč tam chodí? Jak to funguje? Co od toho mohou čekat? Rozhodli jsme se sem tam představit pár našich členů a ukázat, jaká je jejich motivace k navštěvování sdíleného pracovního prostředí. Budete tak vědět, koho tu můžete potkat, když se za námi vydáte. 

 

Irena

Před pár měsíci jsem upřímně neměla tušení, že takový „institut“ vůbec existuje. Ale proč jsem jej vlastně vyhledala? Odpověď tak nějak vyplynula z více faktorů, které dohromady dávaly smysl. Ono podnikání samo o sobě je sice chvályhodná věc, ale pokud člověk nemá kolem sebe pracovní tým, brzy zjistí, že být pořád sám se sebou není až tak jednoduché, natož zábavné. To byl důvod číslo 1. Druhé místo si vysloužil všude a neustále omílaný „pan covid“, kdy doba strávená s ním o samotě doma dá opravdu zabrat. A do třetice všeho dobrého – je zkrátka příjemné mít svůj stůl, sdílené prostory ke kávě, ráno pozdravit kolegy a odpoledne jim popřát hezký den. Jednoduše řečeno, coworkingové centrum pro mě představuje jakousi formu řádu a dopřává mi pocit, že jsem součástí týmu podobně smýšlejících, a samozřejmě tvrdě pracujících, jedinců.

Irena Balická, překladatelka němčiny a angličtiny 

Bety

Cowork je skvělým místem pro freelancery nebo třeba pro ty, kteří pracují pro větší společnost na dálku. To je v současnosti i můj případ. S kolegy ze zaměstnání se „setkávám“ pouze po telefonu a na videokonferenčních hovorech. Jsem tedy ráda, že se ve sdílených prostorách můžu setkat s jinými lidmi, kteří mají podobné nastavení jako já. Jako velké plus vnímám to, že coworkingy nabízejí variabilní prostředí. Na soustředěnou práci jsou tu pohodlně zařízená pracovní místa, pro relax nebo nenáročnou práci chill zóna a různá zákoutí, kde se dá posedět, když za vámi přijde třeba klient. Líbí se mi, že si pracovní prostředí můžu zvolit podle toho, co zrovna dělám.

Alžběta Smejkalová, překladatelka a tlumočnice francouzštiny 


Michael

Cowork jsem si zvolil, protože mě nebavilo se zavírat před světem v kanceláři a chtěl jsem zkusit něco nového. Změnu prostředí, nové lidi a také možnost multifunkčního prostředí. Jasná volba pro mě je Telegraph, který spojuje umění, kulturu, zajímavé lidi a mnoho dalšího. Také tu můžu rozvíjet svůj business v rámci workshopů, konzultací a krizového řízení/poradenství.

Michal Rádek, krizový manažer 


 

Přijďte se podívat sami – první den máme zdarma! 

Autor: Sofiia Taranenko / Telegraph Hub 

Other articles