Propagace v kreativních průmyslech #7

21 6 2023 / 18:00
kinosál art přednáška business

Začátek: 18:00

 

Každý průmysl potřebuje propagaci, i ten kreativní. Proto jsme se rozhodli oslovit experty v oboru, kteří vědí, jak prodat nejen svá díla, ale i sami sebe. V Telegraph kině bude debatovat designérka Veronika Švábeníková a malířka Natálie Šimonová. V prezentaci kombinované s diskuzí se zamyslíme nad otázkou, zda mohou být umělci i dobří obchodníci.

Živí vás kreativa? A máte pocit, že by vás mohla živit ještě lépe? Nebo se teprve chystáte udělat první krok k umělecké samostatnosti a potřebujete dodat lekci odvahy? Událost je vhodná pro všechny, kteří se chtějí posunout v oblasti propagace a marketingu kreativních činností.

 

Design / Veronika Švábeníková

Veronika Švábeníková absolvovala Ateliér keramiky a porcelánu na UMPRUM pod vedením Maxima Velčovského. V současné době se věnuje tvorbě kolekce váz s názvem Mramor. Ve své práci zkoumá způsoby dekorování keramiky a jejich hranice. Kolekce mramorových váz je výsledkem dlouhého technologického vývoje, který stále není u konce. Díky tomu se každá váza stává jedinečným originálem. 

 

Umění / Natálie Šimonová

Natália Šimonová je umělkyně a doktorandka na Fakultě výtvarných umění Akademie umění v Banské Bystrici. Vystudovala Otevřený ateliér malby pod vedením Rastislava Podoby. V roce 2020 se stala laureátkou soutěže VÚB Malba roku. Ve stejném období získala také Cenu děkana Fakulty výtvarných umění AU za nejlepší bakalářskou práci, mimoškolní činnost a reprezentaci. V roce 2021 zaujala porotu ve finále mezinárodní soutěže Strabag Artaward a získala Cenu uznání. Zúčastnila se několika workshopů na Slovensku, v Polsku a Maďarsku. V roce 2020 byla na rezidenčním pobytu v Cité international des Arts v Paříži. Od roku 2019 je autorkou a organizátorkou diskusního formátu Rozhovory. Ve své tvorbě pracuje s tématy kolektivní a osobní paměti, které podrobuje otázce destrukce. Zobrazuje ji prostřednictvím klasických i neklasických malířských technik a materiálů, pracuje s rzí, která je procesuální a proměnlivá. V současnosti se zabývá přesahem klasické malby do prostoru a jejich konfrontací. Má za sebou několik kolektivních i samostatných výstav na Slovensku i v zahraničí. V roce 2022 absolvovala umělecký pobyt ve Slovenském institutu v Jeruzalémě.

 

Tatérka / Tereza Šťastná

Tereza Šťastná, ač je v malování a módě samouk, stojí od roku 2012 za již silnou designovou značkou By Terez. Prvotním impulsem k puštění se do podnikání v kreativních průmyslech byly malby na trička, které vyústily ve vytváření designových a originálních maleb na textilní látky. Z nich pak vznikají nejen části oděvu, ale i batohy, ledvinky a další. Mezitím se pustila i do malby obrazů převážně formou akrylu, až dospěla k malbě na kůži – tetování. Tetuje abstraktně a formou freehandu. Typickým znakem její tvorby je barevná energie čerpající inspiraci z přírody u vody či přátelských rozhovorech, z níž vzniká barevná a originální móda a tetování.

 

kinosál
Není to TEFF