TEFF22
TÉČKO: Websterovi ve filmu

TELEGRAPH FILM FESTIVAL 2022 + TÉČKO

Téčko, aneb velké filmy pro nejmenší diváky je zpět a převlékne se do festivalového kabátu TEFF! Proto uvedeme během podzimních prázdnin zbrusu novou slovensko-českou animovanou pohádku, která vznikla na motivy cenami ověnčeného večerníčku. Film s námi uvede jeho hlavní animátor Andrej Gregorčok.

Začátek 15:00

Mohlo by se zdát, že Lili Websterová (Ivana Korolová) je pavoučí holčička jako každá jiná. Spolu se svým starším bráchou (Adam Mišík), starostlivou maminkou (Ivana Chýlková), chápajícím tatínkem (Jaromír Dulava) a čipernými prarodiči (Jiří Lábus) žije v kokonu nad výtahovou šachtou, chodí do školy a ráda si hraje s kamarády. Lili je ale neobyčejně zvídavá a odvážná, a tak se jí občas stane pořádný průšvih. Třeba tenkrát, když měla zodpovědnost za hlídání much a všechny jí uletěly, nebo když se nechala napálit podvodníkem na internetu. Humorné i laskavé příběhy propletené nečekaným dobrodružstvím se v rodinném animovaném filmu věnují každodenním dětským radostem i trápením a ukazují, že nejpevnější síť je rodina.

Animovaný / Rodinný
Česko / Slovensko, 2022, 65 min
Režie: Katarína Kerekesová
Doporučený věk: 6+

 C

 

PROGRAM ČTVRTEK

čt 27 10 17:00 debata 
Panel: SOUČASNÝ ANIMOVANÝ FILM
Diskuse se zúčastní: Lukáš Gregor (UTB), animátor Andrej Gregorčok
→ DETAIL

čt 27 10 20:00 film 
EOS: SLUNEČNICE
Nový výpravný dokument o nejikoničtější sérii maleb holandského mistra impresionismu Vincenta van Gogha. Výstava na stříbrném plátně.
→ DO PROFILU FILMU  → KOUPIT LÍSTEK

6