
Začátek 14:00
Prostor před Telegraphem toto sobotní odpoledne zase ožije. Hudba z DJ setu Petera Cooma, dobroty z Telegraph Cafe, představení nového murálu, dva workshopy a hudba DJ Petera Cooma do 22:00 ! Zkrátka nabitý den. Pojďte to spojit. Od dvou hodin začne první květinový workshop, který povede Aneta – Krajinářka a současně bude probíhat i výtvarný workshop s autorkou našeho nového murálu, Monikou Žákovou. Akce probíhá v rámci Dnů evropského dědictví.
15:00 Oficiální představení nového murálu
Akce se koná za každého počasí.
MONIKA ŽÁKOVÁ
Před rokem se zúčastnila rezidenčního pobytu Telegraph Gallery a už tehdy se zrodil nápad, že by pro Telegraph mohla vytvořit nový mural. Po roce jsme se konečně dočkali a dílo je na světe. Při příležitosti „odhalení“ jejího výtvoru si připravila také workshop, který odkazuje k její umělecké tvorbě. Workshop bude přístupný všem věkovým kategoriím.
Monika Žáková (*1987) je absolventkou pražské Akademie výtvarných umění. Od počátků své tvorby klade důraz na preciznost. Moničinu tvorbu charakterizuje koncentrace a silný fokus na cizelaci technického zpracování jejích obrazů. Je fascinována vrstvením a významovými souvislostmi při řešení vztahu mezi materiály, zejména ve formě plátna a papíru. Více najdete v našem journalu.
Workshop probíhá průběžně od 14:00 do 18:00.
ANETA BUČKOVÁ
Její profesí je zahradní a krajinářská architektura, ale spíš než architektura to byly právě květiny, které ji k tomuto oboru přiměly. Sama říká, že ji květiny nikdy nepřestávaly fascinovat, a tak se již při studiu zajímala o jejich aranžování. Posledních pár let se zaměřuje hlavně na svatební floristiku a věnuje se také pěstování lokálních květin.
V rámci workshopu se seznámíte se základy vázání kytic, ukážeme si jaké květiny vybrat a jak je do vazby správně očistit, vyzkoušíte si uvázat kytici technikou do spirály a tu si potom odnesete domů v originálním dárkovém balení. Společně uvážeme kytice plné jiřin, cínií, slaměnek, rudbekií a dalších lokálních květin vypěstovaných na místní květinové farmě. Veškeré vybavení potřebné k vázání vám zapůjčíme.
Workshop probíhá ve dvou časech s maximální kapacitou 5 osob od 14:00 a od 16:00. Každý WS trvá 1,5 hod. Cena: 1200 Kč k zakoupení online na GoOut.