Space of Perception: Dernisáž

Začátek: 18:00

 

Výstava Pavla Korbičky s názvem Space of Perception bude v neděli 13 2 končit. Proto jsme se rozhodli návštěvníkům poskytnout poslední komentovanou prohlídku. 

 

Pavel Korbička (*1972) se ve své tvorbě zabývá světlem, prostorem, pohybem a zvukem. Pracuje s konkrétními místy, v nichž reaguje na jejich výjimečnost a jejich skryté řády, které se snaží aktivovat přítomností diváka a jeho individuální percepcí. Jeho umělecká činnost se pohybuje na pomezí sochařství, architektury a vědeckého výzkumu.

Korbička vystudoval Akademii výtvarných umění v Praze (Ateliér socha-prostor-instalace, Prof. Stanislava Kolíbala, Ateliér konceptuálních tendencí Prof. Miloše Šejna). Od roku 1998 působí jako pedagog Ateliéru sochařství 2 na Fakultě výtvarných umění v Brně.

Na výstavě v Telegraph Gallery představil světelnou site-specific instalaci z polykarbonátových desek, do nichž může divák vstoupit a díky optickým světelným jevům a binokulárnímu vidění zažít stavy vlastní fyzické nerovnováhy, v důsledku kterých může dojít k hlubšímu uvědomění sebe sama.

Upozornění: výstava může být nevhodná pro osoby s psychickým či neurologickým onemocněním, kterým mohou výrazné světelné objekty způsobit nepříjemné pocity či záchvat.pro

5